TJ Sokol Chyše

Oficiální stránky fotbalového klubu
TJ Sokol Chyše
www.sokolchyse.cz

Příští zápas

Tabulka

1. TJ Spartak Horní.. 26 132:31 71
2. TJ Sokol Teplá 26 91:69 53
3. TJ Sokol Lipová 26 90:54 50
4. FK Nová Role 26 99:92 41
5. TJ Sokol Dolní Žandov 26 74:74 40
6. FK Tatran Tři Sekery 26 89:92 38
7. TJ Jiskra Plesná 26 82:82 37
8. SK Vojkovice 26 77:91 36
9. Baník Královské.. 26 87:86 34
10. TJ Jiskra Březová 26 67:87 32
11. FK Ajax Kolová 26 73:93 30
12. TJ Slavoj Kynšperk 26 69:80 28
13. Chyše A 26 57:90 21
14. TJ Hranice 26 47:113 16

Kompletní tabulka

Hodnocení jarní části

Hodnocení jarní části

A-tým

A-tým po postupu do 1.A třídy zahrál slušný podzim, jarní částí se ale již protrápil. Symbolicky se nevyvedlo hned první utkání jarní části, kdy se hosté z Kraslic díky otočce v druhé půli mohli radovat z tříbodového zisku. Následně prohrálo áčko dva duely na hřištích posilněných divizních rezerv, které si vypomohly hráči z A-týmů. Zlepšit výkony se podařilo hned následovně, těsná domácí porážka s pozdějším mistrem- Mariánskými Lázněmi B 1:2 byla ale bohužel posledním utkáním jara pro Miroslava Boušku, který se zranil. Následovalo prohrané derby ve Žluticích, výsledek 2:0 po relativně vyrovnaném zápase hovoří za vše. Záchranářské souboje se staly pro muže noční můrou, těžký direkt a také nejvyšší porážku v sezoně schytali od FC Cheb, výsledek snad raději nebudu připomínat. Pozdější předposlední zápas přišla porážka v dalším záchranářském souboji s Františkovými Lázněmi. Jedinou jarní výhrou se stala pětibranková kanonáda na hřišti rezervy Březové. Nakonec i poslední zápas sezony mohl muže zachránit, díky odmítnutým postupům do divize z okolních krajů zůstává Hvězda Cheb v republikové soutěži, FK Ostrov postupuje do divize a při této konstalaci nakonec bude sestupovat pouze poslední tým. Tím se o horší vzájemné utkání stává právě áčko Chyše. Příští rok budou muži opět čeřit vody krajské 1.B třídy.

Nejvíce odehraných minut:

 1. David Metlička (2254)
 2. Adam Vála (2223)
 3. Jiří Hanzlíček (2127)

Nejlepší střelci:

 1. Adam Vála (12)
 2. Miroslav Dorňák (9)
 3. Jakub Korec (5)

 Karetní tresty (ŽK,ČK):

 1.  Jiří Hanzlíček (6,1)
 2. Erik Laurich (4,2)
 3. Antonín Svoboda (5,0)

Ženy

Ženám se dařilo i na jaře pokračovat ve zdařilých výkonech, nakonec pro sebe uzmuly parádní třetí příčku v ČFL žen. Nadále tak každou sezonu končí v popředí soutěže. Vstup do jara ale ženám příliš nevyšel, doma nejprve prohráli s Bohemians a poté v přestřelce remizovali se silným Mělníkem 5:5. Další ztráty bodů ale přišly jen proti Příbrami (remíza), a prohra se suverénními Prague Raptors. Všechny ostatní zápasy naše ženy vyhrály. Navíc jistě potěšily i naše fanoušky, nejvyšší výhra jara přišla doma v Chyši v utkání proti ABC Braník (5:1).  Ženy se také potýkaly s obměnou kádru, dorazila dvojice mladých hráček Beťková s Petercovou, což mimo jiné umožnilo návrat Vargové do pole, která se i přes to, že většinu utkání odchytala, dostala na celkové šesté místo mezi nejlepšími střelkyněmi soutěže. Problémem může být letní odchod některých hráček, který se snad podaří nahradit hráčkami z okolí, navíc se vrátí „marodi“.  Ženy se i v příštím ročníku představí v České fotbalové lize, máme se tedy určitě na co těšit!

Nejvíce odehraných minut:

 1. Markéta Svobodová (1568)
 2. Jessica Vargová (1567)
 3. Klára Červená (1549)

Nejlepší střelci:

 1. Jessica Vargová (16)
 2. Karolína Cardová (11)
 3. Lucie Horecká (5)

Karetní tresty (ŽK,ČK):

 1. Hana Janochová (2,0)
 2. Miroslava Lodeová (1,0)
 3. Denisa Jandová (1,0)

B-tým

Béčko srazila v tabulce série špatných venkovních utkání. Domácí remízu s Abertamy následovala série tří venkovních utkání v řadě, a béčko ve všech prohrálo o jeden jediný gól… Poté přišlo zlepšení, výhra nad Otročínem, poté v Potůčkách a doma nad Kolovou B (6:0). Poté se béčko představilo ve Dvorech, tamní tým by kvalitou patřil na špičku okresu, kde se představí až v příští sezoně. Béčko tam prohrálo 9:2. Dále ale přišla výhra v Nových Hamrech a domácí demolice Kyselky (8:2). Zajímavostí je, že alespoň do jednoho zápasu zasáhlo za béčko 38 různých hráčů! Nejlepším střelcem se stal veterán Roman Korec, který nastřílel krásných 12 branek. Zajímavostí je i počin Václava Tavaliho, který z deseti branek vstřelil na jaře hned devět. Gólově se hned čtyřikrát prosadil také brankář Stanislav Kormančík. Krásnou tečku za sezonou udělal hrající trenér Martin Pašek, který vstřelil v 89.minutě posledního zápasu branku přímo z rohového kopu, a užil si zasloužené ovace fanoušků. Karlovarská III.třída se samozřejmě také částečně obmění, do okresního přeboru míří Dvory B a Sadov, opačným směrem by měl putovat Pernink a také Štědrá. Pravděpodobně také nepřijdeme ani přes sestup A-týmu o derby se Žluticemi, kde by mělo dojít k obnovení tamní rezervy.

Nejvíce odehraných minut:

 1. Martin Brejcha (1857)
 2. Stanislav Kormančík (1815)
 3. Roman Korec (1545)

Nejlepší střelci:

 1. Roman Korec (12)
 2. Václav Tavali (10)
 3. Zdeněk Daniš (9)

Karetní tresty (ŽK,ČK):

 1. Václav Tavali (4,0)
 2. Roman Hrubec (3,0)
 3. Daniš Dominik (2,0)

Dorost (spojen s Toužimí)

Dorost zažil dost turbulentní sezonu. Původně měl spolu se Žluticemi hrát Krajskou soutěž dorostu, ze Žlutic ovšem nedorazil skoro žádný hráč, až na Josefa Zemana. Hned první zápas skončil kontumací, následně dorostenci doma porazili Dolní Žandov. Následovalo odhlášení ze soutěže, a přihlášení do Krajského přeboru dorostu spolu s Toužimí, která trpěla nedostatkem hráčů. Dorostenci se tak vůbec poprvé představili v Krajském přeboru dorostu. I za cenu několika přídělů se dá sezona hodnotit jako obstojná, povedla se především série tří vyhraných zápasů v řadě, která začala výhrou v Chyši nad Svatavou (5:1) a skončila opět v Chyši, zničením Kadaně (13:1). Některé týmy byly ale přeci jen mimo naší úroveň, ovšem především na jaře se nám podařilo skoro se všemi držet krok. Důkazem budiž prohry s Březovou (2.místo, porážka 0:1) nebo Sokolovem (3.místo, porážka 2:4). Tabulkově jsme skončili devátí z jedenácti, za námi jsme nechali mužstva Svatavy a Kadaně, stejný bodový zisk zapsal Horní Slavkov. Dorostenci mají určitě na čem stavět, a mohou vyhlížet další sezonu ve vodách Krajského přeboru.

Starší žáci (spojeni se Žluticemi)

Starší žáci se již tradičně představili v Okresním přeboru. Letos se ho zúčastnilo 10 týmů, žáci skončili přesně v polovině tabulky- na pátém místě. Krásně pozitivní je nakonec i jejich skóre- 61 vstřelených a 40 inkasovaných branek. Obzvlášť v jarní části navíc předváděli skvělé výkony, a zapsali jen dvě porážky. Nejvyšší výhra přišla na hřišti spojeného týmu Bečova a Bochova, kde žáci vyhráli 9:0. Z chyšských žáků se po sezoně přesouvají do dorostu Benjamín Žáček a Josef Šmídl. Mužstvo starších žáků je také pro další sezonu přihlášeno do Okresního přeboru.

Mladší žáci (spojeni se Žluticemi)

Mladším žákům se povedlo urvat 9.místo z dvanácti týmů v letošní sezoně Okresního přeboru. Brankově zazářilo především trio Ondřej Holub, Pavel Daniel a Oktavián Bok. Nejvyšší výhru získali naši nejmladší žáci na půdě Vojkovic a Kyselky, kde vyhráli vysoko 8:1. Ačkoliv je kategorie mladších žáků označovaná jako U13, za náš tým nastupovaly především mladší děti, což představuje velkou perspektivu do budoucna. Nezbývá, než se těšit na další zdařilé výkony v nové sezóně!

Mladší přípravka (spojena se Žluticemi)

Mladší přípravka, nejmladší tým našeho oddílu, se také představila v Okresním přeboru. Příprava začala velmi brzy, již v lednu v tělocvičně ve Žluticích. Stejně jako žáci se následně vydali na soustředění do Spořic. Jarní část začala proti Sedleci, a výsledkově se bohužel příliš nepovedla. Přípravka zapsala remízu a devět proher. O výsledky nicméně nejde, mnohem důležitější je, že se nám zde objevují naděje do budoucna. Velký progres přišel například ve vstřelených brankách, kdy podzimních 31 gólů skokově zlepšili hráči přípravky na 56 vstřelených branek na jaře.

Závěr

Na závěr je nutné poděkovat nejen funkcionářům a trenérům Sokola za jejich činnost, ale i našim skvělým fanouškům, hráčům a hráčkám, rodičům za výpomoc především u mládeže, a také sponzorům, kteří podporují fotbal v našem městě. Na viděnou v další sezoně !

Diskuze

Město Chyše Statek Chyše VP Agro ZŠ a MŠ Chyše
Národní sportovní agentura
Zámek Chyše
Karlovarský kraj AGROKOMODITY a.s. Živý kraj

Počet návštěv: 88175
Posledních 30 dnů: 440 | Posledních 7 dnů: 75 | Poslední den: 4

© 2024 TJ Sokol Chyše | Všechna práva vyhrazena | sokolchyse@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne