Obsáhlý rozhovor s novou brankářkou žen Michaelou Beťkovou

Velkou posilu získaly ženy před startem jarní části soutěže. Do branky přichází Michaela Beťková, která pochází ze Slovenska, kde nastupovala za MFK Ružomberok a Banskou Bystrici. V Čechu nastupovala za druholigový FC Praha. Během zimní přípravy se Michaela již představila v chyšské brance, nyní se již připravuje na generálku v Mostě a hlavně na první ostrý start, který ji čeká v sobotu 25. března na domácím hřišti proti DFK Bohemians Praha. Mladá brankářka se nám pro klubový web rozpovídala v obsáhlém rozhovoru.

Ahoj Michaelo, přicházíš k nám z FC Praha, prozraď nám něco o sobě.
Je mi 21 let a pocházím z Liptovského Mikuláše (Slovensko) a právě tam, v městské části, ve které jsem vyrostla, jsem začala hrát fotbal s klukama. Jakmile jsem zjistila, že v klubu MFK Ružomberok (sousední město) hrají děvčata a hledají brankářku a já jsem chtěla vždy chytat, tak pro mě byl tento klub jasná volba. Po základní škole jsem měla malou přestupní zastávku v Banskej Bystřici, odkud jsem se po půl roce opět vrátila do Ružomberoka. Tam jsem hrála až do doby, kdy jsem odešla na studium a za prací do Prahy. Tam jsem přestoupila do týmu FC Praha, abych mohla u fotbalu alespoň z části zůstat. Chytala jsem tam sezónu a půl a poté jsem už fotbal nedovedla skloubit se školou a prací, tak jsem musel přestat.

Jak se vlastně upekl tvůj příchod k nám na západ Čech?
V našem univerzitním fotbalovém týmu jsem poznala jednu holku, která se mě zeptala, jestli bych nechtěla hrát Strahovskou ligu v Praze, že tvoří nový tým. A tak jsem poznala Karolínu a Kristýnu Cardovou, Jessicu a Eriku Vargovou a poté i Denisu Jandovou. Nějaký čas mě přesvědčovali, ale za můj příchod do Chyše mohou právě tyto osoby. Takže si poté stěžujte jim (smích).

S jakými ambicemi do Chyše přicházíš?
Aby byl každý zápas vítězný a aby byl můj příchod do týmu přínosem. Chceme hlavně, aby nás fotbal bavil a věřím, že to bude kľíč k úspěchu.

Ženy mají před sebou poslední přípravný zapas před startem ČFL. Jak bys zhodnotila uplynulou přípravu?
Absolvovali jsme soustředění, během kterého jsem odehráli dva přípravné zápasy. S tréninkami jsem byla spokojená. Myslím, že jsme si to užili a zamakali. Zápasy nám ukázali na čem musíme ješte zapracovat. Doufam, že se posledním přípravným zápasem naladíme vítězně.

Co tě v týmu nejvíce potěšilo?
Jak rychle mě děvčata přijala, se kterýma jsem se dříve neznala. A samozřejmě dobrá nálada.

Těšíš se na start ČFL? Troufneš si tipnout výsledek prvního utkání s DFK Bohemians Praha?
Měla jsem teď od velkého fotbalu pauzu, takže se velmi těším, ale mám před prvním zápasem respekt. Určitě si nedovolím tipnout výsledek, přiznám se, že jsem soupeře hrát neviděla, ale věřím, že to bude pro nás vítězný vstup do jarní části soutěže.

Chtěla bys něco vzkázat našim fanouškům?
Budeme se tešit každé podpory a budeme rády, když se naši fanoušci přijdou podívat na naše zápasy.

Posledních 30 dnů: 738 | Posledních 7 dnů: 213 | Poslední den: 15