TJ Sokol Žlutice vs Chyše - muži

2. FC Slavia Karlovy.. 1 2:1 3
3. Chyše - muži 0 0:0 0
5. TJ Sokol Žlutice 1 2:6 0

Pavel Holý popisuje vzestup chyšského fotbalu

V dnešní den se mě dostalo té pocty, abych vás všechny přivítal na slavnostním odpoledni pořádaném k mimořádné události v místním Sokole.

Oddíl kopané, jmenovitě prvé mužstvo mužů, dosáhl dalšího cenného úspěchu a tím je postup z druhého místa do 1. A třídy, a to jako nováček. O tomto historickém posunu bylo rozhodnuto již několik kol před koncem. Najít odpověď na vzestup v chyšském fotbale a recept na úspěchy posledních let. Zamyšlení, které jsem si udělal, je čistě pro mou potřebu a nikdo s ním nemusí souhlasit.

Vzestup chyšské kopané se datuje do roku 1992. Výroční schůze volí nový výbor: Hošek, Prokop, Blecha, Kříž a Holý (později Ptáček). Nastupuje systém, řád a rozdělení kompetencí. Mužstvo vede Pavel Holý - sezóna 1992/93 - 5. místo. V letních turnajích se začíná dařit: vítězíme v Lubenci, Buškovicích a v Novosedlích. Podzim ročníku 93/94 - 1.místo (17 bodů, skóre 42:11), ale po jaru nám uniká postup o bod za Teplou. Po nehodě nám chybí Burda celých 5 měsíců a to je znát. Přestože odehrál jen 15 zápasů ze dvaceti, stihl dát 20 gólů (1x hattrick, dvakrát po 4 brankách). Ročník 94/95 první postup do III.třídy. Následuje v roce 1996 postup do okresního přeboru. Zde se pohybujeme v druhé části tabulky.

V zimě sezóny 1998/1999 přichází k mužstvu Josef Šrámek. Začíná se zkvalitňovat kádr a v zimě přichází na hostování konečně brankář Michal Zásměta a na přestup Korf (oba z Lubence). Mužstvo si postupně zvyká na nového trenéra, herní styl a jeho filozofii. Dřina hráčů, zimní přípravy, pochopení trenéra a nebývalý divácký zájem odstartují další vzestup čtyřnásobným vítězstvím v poháru ČMFS - OFS z toho 3x za sebou! Tři kola před koncem ročníku 2003/04 je Chyše vítězem okresního přeboru. Ročník 2004/05 jako nováček všechny šokuje postupem z 2.místa do I. A třídy. Burdův účet za soutěž je 30 gólů. Podpora fanoušků, kteří jezdí fandit i na venkovní zápasy, to je motor, který nás žene dopředu. To je jen částečná výseč z mého vzpomínání na dobu působení u Chyšského fotbalu.

Pavel Holý po sezóně 2004/2005

Posledních 30 dnů: 452 | Posledních 7 dnů: 108 | Poslední den: 12