1. FK Baník Sokolov B 11 55:22 27
6. FK Ostrov 10 26:23 11
8. FK Tatran Kadaň 11 28:40 9
9. Chyše/Toužim U19 11 17:37 7

Zachovat dorost, aby tu byl pro další generace, říká Matyáš Veselý

I dorostence zasáhlo přerušení soutěží a už vyhlíží nový ročník. Před novou sezónou jsme proto vyvzpovídali Matyáše Veselého, který nám něco pověděl o loňské sezóně, ale také o vyhlídkách našich dorostenců do budoucna.

Už podruhé za sebou byla sezóna předčasně přerušena. Jak bys ohodnotil tu minulou, ve které jste stihli odehrát jen osm zápasů?
Už se začátkem minulé sezóny bylo většině jasnÉ, že ji asi nedokonČÍme. První zápasy jsme odehráli ještě o prázdninách, kdy byla epidemiologická situace ještě v pořádku, ale s příchodem září se zhoršovala. Poté nám zavřeli školy a bylo všem jasné, že skončí i fotbal. Počátek sezóny se nám dařil, i když jsme měli problémy s účastí na trénincích.Poté ale začali naše výkony rapidně klesat. Dělali jsme hloupé chyby a ztratili jsme tak nemálo bodů. Tajně jsme doufali, že bychom na jaře mohli začít opět trénovat, to však nebylo možné.

Připravujete se už na nadcházející ročník? Jak probíhá příprava? Jsou změny ve složení kádru velké?
Na novou sezónu jsme se začali připravovat už koncem května, kdy jsme začali s tréninky, avšak je nás málo a kvůli malému počtu se pár tréninků muselo zrušit, nyní máme letní pauzu. Příprava by měla začít přibližně ve čtvrtce srpna. Změny v týmu jsou obrovské. Dorost opustí nemalý počet hráčů a z žáků přijdou asi jen dva. Budeme mít co dělat zvládnout poskládat alespoň 13 lidí. Spousta hráčů se také rozhodla po covid pauze s fotbalem skončit, což pro nás nejsou dobré zprávy.

Věříš, že se letošní ročník dohraje bez komplikací v souvislosti s Covid-19?
Přál bych si to, ale bojím se, že se bude z části opakovat to co minulý rok. Naštěstí je tento rok už rozjeté očkování, tak by to nemuselo být tak drastické jako minulý rok. Každopádně jsem připraven na různá omezení.

Jaké máte cíle s kategorií U19 pro nadcházející sezónu? Jaké umístění bys považoval za úspěch?
Cíl je zachovat dorost, aby zde byl pro další generace, aby nemuseli ze žáků jít hrát hned za chlapy, ale bude to těžký úkol, protože hráčů je málo a nejspíš po této sezóně už se to nebude dát složit. Umístění bych si představoval v horní části tabulky, ideálně do třetího místa. Uvidíme, jak se nám budou tyto cíle plnit.

Posledních 30 dnů: 801 | Posledních 7 dnů: 178 | Poslední den: 26