TJ Mokré vs Chyše ženy

8. TJ Mokré 9 18:33 9
9. DFK Mn. Hradiště 9 20:32 8
10. FC Sporting Ml... 9 11:24 6

Realizační tým žen nám zhodnotil uplynulý půlrok

Úroveň dívčí kopané se stále zlepšuje. Působení v divizi v ročníku 2015/16 vyústilo v těsné první místo a možnost účasti v baráži o postup do ČFL. Dvojutkání s Bohemians 1905 (doma 1:1, v Praze prohra 2:1) bylo vyrovnané, ale děvčata na postup nedosáhla. Ročník 2016/17 byl již o něčem jiném. Hráčky Chyše nenechaly nikoho na pochybách, že to s účastí v ČFL myslí vážně a soutěží prolétly rychlostí rakety. Zisk 49 bodů při skóre 93:9 a bez ztráty bodu na jaře nás opět poslal do baráže. Dvojzápas se Slavií Malešice děvčata zvládla (doma 5:0 a venku 2:2).

Pro účast v ČFL je drtivá většina týmu, ještě zbývá požehnání od výboru. A to už tak jednoznačné není. Obavy z nákladů na cestování, rozhodčí jsou pochopitelné. Hlasy o tom, že za rok mužstvo sestoupí nám parodoxně pomohla k vyšší tréninkové morálce a odhodlání dokázat na hřišti, že do vyšší soutěže patříme. Jsme nováček, který všechny překvapil nejen výsledky ale i hrou. Máme slušnou hráčskou základnu a ta se nám bude rozšiřovat. Nejenom z blízkého okolí ale i v rámci kraje (Horní Slavkov, Kyselka, Louny) přijíždějí rodiče s děvčaty se podívat na trenink či zápas se zájmem u nás hrát. Totéž platí i o divácích a fanoušcích jezdících do Chyše z širokého okolí. Máme největší návštěvy nejen doma, ale i  ve srovnání s muži.(Lubenec, Žlutice, Toužim). A to se projevuje i na výběru vstupného. Zůstane-li kádr zdravotně v pořádku ,budeme zlobit všechny favority a útočit na přední umístění. Po podzimních výsledcích jsme získali 21 bodů při aktivním skóre 36:20. Jsme na druhém místě o dva body za vedoucími Teplicemi a o osm bodů před třetí Duklou Praha. Nejvyšší výhry děvčata dosáhla s F.K.Příbram 7:1. O 36 branek se podělilo 11 hráček. Průměr na zápas 4 góly. Nejlepší střelkyní s 9 brankami je Vargová J., která zaznamenala i dva hattricky. Druhá Jandová 7 zásahů, Cardová K. gólů 5, Stojkovičová 4 z toho jeden hattrick, Svobodová 3, Vavriková 2, Belblová 2, Čepilová, Pechátová, Janochová a Annušová 1x. Mužstvo i dobře brání: utkání s Ústím bez obdržené branky a v dalších čtyřech zápasech jen po jednom gólu. Příkladná účast na trénincích( 12-16hráček). O tyto úspěchy se zasloužily: v brance-Hájková, obrana:Čepilová, Dubcová, Pechátová, Zubzandová, záloha: kapitánka Svobodová, Janochová, Stojkovičová, Cardová, útok: Vargová.J. a Jandová. Do základní sestavy patří i Vavriková, Chárová, Belblová, Vargová.E. O něco méně se do hry dostávají: Annušová, Benešová, Krupková, Šebková a Křížová. Za celý tým děkujeme fanouškům za jejich podporu, výboru Sokola, městu Chyše, velkým i malým sponzorům a věřte, že uděláme vše o co možné nejlepší umístění. Hluboká poklona před děvčaty!!!

Díky všem.Treneři: Holý - Nekvapil, psycholog-terapeut a bavič: Tkačíková

Chyše ženy