TJ Sokol Chyše

Oficiální stránky fotbalového klubu
TJ Sokol Chyše
www.sokolchyse.cz

Příští zápas

Chyše - ženy vs FK Zlíchov 1914

Datum a čas konání: 1.10.2022 14:00

Tabulka

1. Prague Raptors 4 21:0 12
2. FC Slovan Liberec B 3 32:4 9
3. Chyše - ženy 4 13:5 8
4. FC Mělník 3 14:5 7
5. DFK Bohemians 1905 4 13:13 7
6. 1. FK Příbram 2 4:2 4
7. FK Zlíchov 1914 4 7:14 1
8. ABC Braník 4 4:15 1
9. TJ Hrádek 4 5:21 1
10. Ústí nad Labem/Teplice 4 1:35 0

Kompletní tabulka

Rozhovor s velkou letní posilou a s novou kapitánkou týmu žen.

Rozhovor s velkou letní posilou a s novou kapitánkou týmu žen.

Jak se líbí nové posile v chyšském dresu? Co na ní říká nová kapitánka týmu, společně se svou zástupkyní? Vše se dozvíš v rozhovoru, který jsme pro Vás připravili.

Před začátkem letní přípravy jsme do svých řad přivedli díky Markétě Svobodové velkou posilu. Hráčku, která je z fotbalové rodiny a fotbal hraje od svých 5 let. Stoperku, která má za sebou angažmá v klubech, jako je SK Slavia Praha nebo FK Dukla Praha. Naposledy hrála 2. ligu za již zaniklý tým žen FK Rakovník. Má za sebou také zkušenosti z České fotbalové reprezentace U17 a U19. V létě k nám přišla hráčka jménem Lucie Horecká (dříve Bažoutová)! Tímto bychom ji chtěli přivítat v našem dresu a popřát jí mnoho úspěchu nejenom v našem dresu, ale také v osobním životě. Vítej u nás!

 

Něco málo o její dosavadní fotbalové kariéře.

S fotbalem začínala ve fotbalovém klubu Slavoj Žatec. Poté přestoupila do Slavie Praha, kde hrála v letech 2001-2009. Ze Slavie přestoupila do Dukly Praha, kde nastupovala od sezóny 2015/2016 až do sezóny 2017/2018, kde po podzimní části přestoupila do druholigového týmu FK Rakovník. Za Duklu odehrála 53 utkání (3478 min.) a vstřelila jednu branku. Poté přestoupila do Rakovníka, kde odehrála 13 utkání (1183 min.) a vstřelila 2 branky. V roce 2009 dostala svou první pozvánku do České reprezentace U17. Do roku 2011 za tuto kategorii odehrála 4 zápasy a připsala si 252 odehraných minut. Od roku 2012 do roku 2014 pravidelně naskakovala do utkání reprezentace do 19 let. Celkem odehrála 16 zápasů, ve kterých odehrála 1328 minut.

Nyní k rozhovoru.

 

Jsi novou posilou ženského týmu v Chyši, co na to říkáš?

Zpětně jsem moc ráda, že mi Markéta (Svobodová) napsala, zda nechci zase hrát. Sama bych se jinak k návratu po mateřské zřejmě neodhodlala. Je fajn být zpět na hřišti, stále mě to baví.

 

Měla jsi dlouhou pauzu od fotbalu, jaký byl návrat?

Těžký. 3 roky jsem aktivně nesportovala, tak je to znát. Ale doufám, že se do nějaké té kondice zase dostanu.

 

První zápas, první gól, jaké jsou tvé pocity?

Jsem ráda, že jsem pomohla k první výhře. Mockrát jsem se za svoji fotbalovou "kariéru" neukopla, tak třeba se tady bude dařit.

 

Máš nějaké osobní, týmové cíle?

Vždycky jsem chtěla hrát minimálně v první polovině tabulky, což věřím, že se povede i tentokrát. Osobní cíle nikdy moc nemám, chci se fotbalem hlavně bavit a nezranit se.

 

Na závěr, jak se ti líbí v novém prostředí?

Prostředí je super, některé holky už jsem znala z dřívějška a první soustředění jsem si s týmem užila.

 

 

 

Před zápasem s DFK Bohemians 1905 došlo ke změně kapitána týmu. Na kapitánskou pozici byla zvolena Klára Červená, která tak nahradila Karolínu Cardovou, ta však zůstává v pozici její zástupkyně.

Co na to říká nová kapitánka Klára Červená, a jak se jí líbí nová posila? To se dozvíte v rozhovoru níže.

 

Jsi novým kapitánem týmu, jaké jsou tvé pocity?

Pro mě osobně nová role, s kterou přichází velká zodpovědnost. Já do teď byla nejrušivější element týmu a z toho momentálně musím přejít v někoho, kdo jde příkladem. Takže to beru jako výzvu.

 

Je něco, co bys v týmu chtěla změnit?

Určitě budu trvat a pracovat na tom, aby se zlepšily účasti na trénincích. Budu chtít trochu nastolit přísnější řád a zlepšit komunikaci.

 

Jaké máš cíle? Osobní i týmové.

Můj osobní cíl je tuhle sezónu zvládnout, letos to nebude nic lehkého. Někdo tu černou práci dělat musí (smích) a já pro tým odmakám a udělám vše, co bude v mých silách. S týmovým cílem nebudu troškařit – věřím nám – cíl je umístit se do třetího místa ČFL.

 

Máme novou posilu, řekla bys nám o ní něco? Jak hraje, jaké máš z ní pocity apod.

Ano, novou posilou je Lucka Horecká. Přezdívaná Baži. Znám jí z předešlých let, kdy jsme proti sobě často hrávaly. Takže jsem moc dobře věděla, kdo k nám má namířeno. Velmi kvalitní hráčka, stoperka s přehledem, a hlavně výborný hlavičkář. Do party zapadla vlastně hned, a to i díky letnímu soustředění, které mimochodem bylo nezapomenutelné! Někoho takového jsme přesně potřebovali. Takže příchod Baži hodnotím rozhodně kladně a pocity jsou jen ty nejlepší.

 

První zápas, první výhra, co na to říkáš?

Super! Start do soutěže je nejdůležitější, a to se nám povedlo. Zápas to vůbec nebyl jednoduchý, i když to tak vzhledem k výsledku může vypadat. Nebylo by se čemu divit, kdybychom ve 30. minutě prohrávaly 4:1. Tímto bych chtěla pochválit náš rychlý gól, který zrovna vstřelila hlavou již zmiňovaná Baži. A byla bych naprostý blázen, kdybych nevyzdvihla Jessicu v bráně. Neskutečně nás držela celý zápas a myslím, že nemluvím jen za sebe, když řeknu, že přesně někoho takového chcete mít za sebou a vědět, že vám kryje záda. Jinak jsme to samozřejmě odpracovaly a odmakaly všechny a 3 body vezeme domů zaslouženě.

 

Na závěr jsme se zeptali i zástupkyně kapitána Karolíny Cardové.

Máme novou posilu, řekla bys nám o ní něco? Jak hraje, jaké máš z ní pocity apod.

Ukázala se nám už na soustředění, že je to hráčka, kterou jsme potřebovali do svého kádru. Naší týmovou výkonnost zvedla zase o něco výš, což se nám teď hodí, protože letos máme dost těžké soupeře. Tím, že s námi byla na soustředění, tak se se všemi rychle seznámila a zapadla do našeho týmu rychle. Teď je jeho velkou součástí. Na hřišti má neskutečný přehled, další šikovná hlavičkářka a hlavně stoper se vším všudy. Děkujeme Baži, že jsi se k nám přidala!

 

 

Diskuze

Město Chyše Statek Chyše VP Agro ZŠ a MŠ Chyše Karlovarský kraj AGROKOMODITY a.s. Živý kraj

Počet návštěv: 74611
Posledních 30 dnů: 1584 | Posledních 7 dnů: 340 | Poslední den: 42

© 2022 TJ Sokol Chyše | Všechna práva vyhrazena | sokolchyse@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne