SK Dynamo České.. vs Chyše - ženy

9. TJ Mokré 11 19:46 6
10. FC Sporting Ml... 11 9:61 1

Trenér Pavel Holý hodnotí podzimní účinkování žen v ČFL

Trenér žen Pavel Holý spolu s realizačním týmem hodnotí účinkování žen ve třetí nejvyšší soutěži, poohlíží se i po zrušené jarní části a naráží na největší problémy v jeho týmu. Ženy se v polovině sezóny nacházejí na krásném třetím místě se ziskem 21 bodů.

Jarní část ČFL se z důvodů koronaviru nehrála, tréninky byly sporadické podle situace. Přípravné zápasy až od léta 2021. Tento stav nás v přípravě podstatně omezil. Hráčský kádr se podařilo stabilizovat a částečně rozšířit na 19 hráček, včetně dvou gólmanek. Tréninků se zůčastňuje základní sestava a účast se pohybuje v rozmezí 11 - 16 hráček. Děvčata jsou studijně, pracovně či rodinně rozseta v několika krajích, přesto je ve většině jejich přístup příkladný. Díky jarní herní pauze a treninkovým výpadkúm nebyla fyzická kondice ideální, což se projevilo v soubojích silné čtyřky.

Během podzimu jsme hráli jen dvě utkání v kompletním složení. V dalších zápasech jsme hledali varianty složení zadních řad. Stále nás trápí hra krajních beků. Na tomto postu zkoušíme různé varianty i hráčky ale stále to není ono. To se projevuje v utkáních se soupeři, se kterými bojujeme o čelo: Příbram, Zlíchov a Hrádek. Každá neúčast a nutný posun a zásah do kostry týmu znamená komplikaci s řešením složení zadních řad a hlavně krajních obránců. Přesto jsme sehráli dobrá utkání: doma Příbram 1:1, Hrádek 2:1, Zlíchov 2:0, vysoké výhry v Ústí a doma s Pardubicemi vždy 6:1. Selhali jsme v utkání s Mělníkem (prohra 3:1) a totální výbuch v Příbrami. Všechny tyto zápasy, i ty vítězné, nás trápí koncovka. Dokážeme si vypracovat brankové příležitosti, dokonce i vyložené ale chybí nám klid, jednoduchost řešení a potřebné štěstí (v Příbrami dvě tyče, břevno a tři velké šance a pak je to 7:0).

Branky Vargové J., která odešla do Viktorky Plzeň, nám chybí. I přes velikou snahu ostatních děvčat je to stále znát. Zkušené hráčky táhnou tým a není problém je použít na různé posty, mají dost zkušeností i fyzicky jsou na tom slušně. Děvčata z lavičky nemohou spoléhat na jeden trénink v týdnu, to je málo. Musí si najít čas na trochu pohybu, hlídat si váhu, to za ně nikdo neudělá. Ty které to chápou a něco se sebou dělají dostávají větší příležitost ve hře.

Přes různé problémy, které se snažíme řešit jsme podzim absolvovali slušně na třetí pozici při zisku 21 bodů a skóre 30:23. O branky se podělily: Stojkovičová 8x, Cardová K. 6x, Jandová 6x, Červená 5x, Šivicová 2x, Janochová 1x, Smejkalová 1x a Vašmuciusová 1x. Přesto máme na jaře co dohánět: Příbram má před námi 10 bodový náskok a Zlíchov tří. Jaká bude zimní příprava a následné jaro to není v naší moci. Všem hráčkám děkujeme za snahu a divákům za podporu, protože jejich velká účast na zápasech je pro děvčata i nás závazkem do dalších zápasů!

trenéři: Holý a Stojkovič

Posledních 30 dnů: 310 | Posledních 7 dnů: 93 | Poslední den: 16