1. Chyše - ženy 6 30:7 18
8. FC Sporting Ml... 6 8:21 6
9. FK Ústí nad Labem 5 5:24 3
10. TJ Mokré 6 5:30 0

Jessica Vargová naskočila po více než čtyřech letech opět v 1. lize žen.

Jessica Vargová, která ještě v podzimní části sezóny hrála za náš ženský tým, v neděli sbírala další minutky do své sbírky v 1. lize žen za FC Viktoria Plzeň. Její tým porazil FK Pardubice na domácím hřišti 4:2. Jessica do hry naskočila v 66. minutě. Ofenzivní hráčka má na svém kontě za náš ženský tým 72 odehraných mistrovských zápasů, ve kterých vstřelila úctyhodných 107 branek.

V neděli jsi po více než čtyřech letech naskočila opět do zápasu 1.ligy žen, jaké z toho máš pocity?
Pocity jsou neskutečné, užívala jsem si každou minutu na hřišti. Na začátku jsem byla nervózní, ale jakmile přišel kontakt s míčem, tak to ze mě spadlo. Prostě naprosto úžasné pocity.

Kolik jsi už tedy v 1. lize žen odehrála zápasů? Je to velká změna oproti ČFL žen, kterou jsi v Chyši doposud hrála?
Něco málo okolo 10 zápasů. Změna je to velká, hlavně co se týče rychlosti fotbalu. Hraje se zde zónová obrana, kterou jsme v Chyši neměli. Také mě překvapilo, že se zde hodně zapojují krajní obránci do útoku, tohle také v Chyši moc vidět nebylo. Co je velká změna, tak jsou tréninky, které máme 4x týdně, v Chyši byl pouze jeden. Mimo tréninky plníme ještě nějaké individuální povinnosti. Jinak je to stejné.

Na podzim jsi musel na nucenou operaci kolene. Už jsi 100% zdravá?
Je to 6 měsíců od operace a nemyslela jsem si, že se dokážu takhle rychle rozhýbat a už vůbec jsem si nemyslela, že se vrátím zpět do 1. ligy. Díky patří plzeňským doktorům, kteří se o mě skvěle postarali a koleno mi skvěle opravili. Cítím se mnohem lépe než předtím. Cítím se na 100 % zdravá, takže ano.

Jaké máš cíle a plány do budoucna? Jak týmové tak individuální.
Hlavním cílem je vrátit se do plné fyzické kondice, abych mohla hrát více minut. Dále bych se chtěla dostat do základní sestavy. A kdo ví, třeba se zase dostanu do reprezentace, což je pro všechny fotbalisty a fotbalistky sen, ale to je ještě dlouhá cesta přede mnou, ale budu na sobě pracovat.

Co bys popřála fanouškům, hráčům a hráčkám do Chyše? Určitě ti všichni moc drží palce.
Fanouškům, hráčům i hráčkám bych chtěla popřát hlavně zdraví, v této situaci je to na prvním místě. Dále hodně štěstí a pevné nervy. Pevně doufám, že se soutěže brzy rozjedou a zase se shledáme na hřišti v Chyši! Na závěr bych chtěla všem moc poděkovat za vyjádřenou podporu!

Posledních 30 dnů: 337 | Posledních 7 dnů: 83 | Poslední den: 20