Chyše A vs TJ Spartak Chodov B

12. TJ Spartak Chodov B 7 13:26 6
13. TJ Hranice 8 14:23 4
14. Lokomotiva Mariánské.. 8 9:45 3

Trenér Pavel Holý hodnotí uplynulé měsíce ženského týmu.

S dlouholetým trenérem žen Pavlem Holým jsme si připomenuli poslední měsíce, které byly z důvodu pandemie koronaviru na území České republiky už dvakrát přerušeny. Zhodnotil nám letní období a plány do budoucna.

Ročník 2019/2020 nabral rychlý průběh díky řádícímu viru, a proto byl ukončen po podzimní části. V této části jsme získali 13 bodů při skóre 20:17 a byli jsme na pátém místě. Po soustředění ve Spořicích jsme odehráli přípravné zápasy s tradičními soupeři: FK Baník Souš - výhra 2:5 a na Viktorce - prohra 3:1. Během jara jsme trénovali za školou při slušné účasti děvčat v dobrém počasí. S napětím jsme očekávali rozvolňování nařízení a využili možnosti k sehrání přípravných zápasů. U mužstva nastalo několik změn: jako trenér skončil Josef Nekvapil a přešel na funkci vedoucího mužstva. Na jeho místo nastoupil R. Stojkovič. Ze zdravotních důvodú postrádáme Anušovou. Mužstvo doplnila Klára Šidvicová z Plzně, univerzálka, která je snem mnoha trenerů - vynikající brankař, ještě lepší útočník. Zazářila již první víkend v červnu, kdy jsme si pozvali druholigové Teplice a na výhře 6:2 se podílela Klára prvním hattrickem. Koncem června k nám přijely divizní Vědomice a výhra 7:0 byla povinností. To už u nás hrála Lucie Řemenová, příchozí ze starších žáků Viktorky. Vyvrcholením letní přípravy byl turnaj tří mužstev hrající se dvoukolově každý s každým. V prvním utkání prohrála domácí děvčata překvapivě se Slavií K. Vary 3:4, ale v odvetě to byla už jiná písnička: výhra 4:0. Na řadě byl dvojzápas s Baníkem Souš a po výhrách 3:0 a 5:0 zůstal pohár doma. Na ukončení léta jsme odjeli na FK Baník Souš, vystřídali celý kádr a vyhráli 2:11! Během letní přípravy jsme sehráli sedm zápasů při skóre 39:8 (jedna prohra). O branky se postaraly: Šidvicová 10x, Cardová Ka. 9x, Vargová J. 6x, Červená 5x, Stojkovičová 2x, Janochová 2x a Cardová Kr., Čepilová po 1.

Do podzimní části se podařilo získat z FK Rakovník zkušenou univerzálku Lodeovou Miroslavu. Do ČFL k nám sestoupil Liberec a z divize postoupil FK Čáslav. Na podzimní část se hráčky Chyše těšily a bylo to znát na trénincích i na přístupu v zápasech. Po prvním zápase nám vypadla střelkyně Vargová J., která se podrobila plánovanému zákroku zraněného kolene. K naší velké spokojenosti střeleckou zodpovědnost na sebe vzalo 11 hráček z kádru, což je paráda. Dostávali jsme se postupně do velké herní pohody, neztratili jsme ani bod a obsadili první příčku (1.FK Příbram má o 3 body méně a zápas k dobru). Ze 6 zápasů máme 18 bodů při skóre 30:7. Bohužel tři kola před koncem opět zákaz a nucená pauza. Sami jistě víte, že nikdo neví na jak dlouho.

Tak trochu optimismu: do 19.12. zatím každou sobotu dopoledne trénujeme, Vargová J. to v poklidu zkouší s námi a v novém roce se připojí ze žáků Višmuciusová Aneta.

A ještě spolek střelkyň: Stojkovičová 7, Cardová Ka. 6, Červená 5, Šidvicová 3, Vargová J. a Lodeová 2, Jandová, Janochová, Svobodová, Chárová a Šebková po jedné. V novém roce podle počasí začneme s přípravou od druhého víkendu a přejeme si, aby chuť a elán vydržel nejen hráčkám, ale i našim věrným divákům. Všem děkujeme za přízeň a přejeme hodně zdraví, pevnou vůli do dnů vánočních a nového roku.

Za realizační tým: Holý - Stojkovič - Tkačíková

Posledních 30 dnů: 234 | Posledních 7 dnů: 43 | Poslední den: 2