Kristýna Cardová nejen o zimní přípravě a aktuální situaci.

Kvůli pandemii, která zasáhla Českou republiku, nemohou pokračovat jarní části fotbalových soutěží a to ani Česká fotbalová liga žen, ve které si naše ženy drží 5. pozici. Hráči a hráčky však trénují i nadále, aby byli na případné pokračování soutěže připraveni. Na pár otázek jsme se zeptali hráčky žen Kristýny Cardové, která v podzimní části soutěže naskočila do všech zápasů. Také ona má teď jiné starosti. Přiznává však, že jí čas s týmem a fotbal chybí. Více se dozvíte v našem rozhovoru.

Na začátek se vrátíme do podzimní části soutěže. Jak bys ji zhodnotila?
Kvůli zdravotním potížím hráček trenéři museli změnit sestavu. Nic jiného nám nezbývalo, než si zvyknout. Nebyli jsme v plném počtu, na který jsme zvyklí, ale poprali jsme se s tím. Každá z nás vydala ze sebe co nejvíce. Ale nedokázali jsme nahradit zraněné hráčky. Hodně byly zapojeny holky z lavičky, u kterých byla vidět snaha. Za daných okolností bych podzimní část soutěže zhodnotila za podařenou. Největší sláva to nebyla, ale snahy bylo hodně.

Jaká byla zimní příprava? Byla nejnáročnější, jakou jsi kdy zažila?
Ze začátku jsem si myslela, že soustředění bude náročné, ale ve finále to tak náročné nebylo. Ba naopak. Byla to nejlepší zimní příprava, kterou jsem zažila. Tvořili jsme skvělou partu během tréninku, ale také i ve volném čase. Trenéři měli skvěle připravené tréninky. Troufám si říct za všechny, že jsme si zimní přípravu skvěle užili i s novými pomůckami, kterými se staly gumy a švihadla.

Na soustředění se k týmu připojil nový člen realizačního týmu Robert Stojkovič. Popiš nám ho.
Pan Stojkovič je velmi pozitivní člověk. V každé situaci ví, co má říct. Umí chválit, ale také umí vytknout chybu, kterou si vezmeme k srdci. Snaží se s námi co nejvíce komunikovat. Což je za mě velký plus.

Určitě máš teď hromadu volného času. Jak tento volný čas trávíš?
Především jsem obklopena úkoly od učitelů, kterých mám až nad hlavu. Ale také se snažím udržovat se v kondici. Posiluji, běhám a občas si zajdu i na kolo. Doma je práce taky dost, takže pomáhám, co to jen jde.

Chybí ti čas strávený s týmem? Jsi s holkami v kontaktu?
Ten čas mi chybí hrozně moc. Holky jsou skvělé a chybí mi jejich srandičky. S pár holkami v kontaktu jsem, ale ráda bych se viděla už se všemi.

Dostáváte od trenérů nějaké individuální tréninky? Popiš nám je.
Ano, dostáváme. Na každý týden dostaneme nový. V prvním týdnu jsme se věnovali vytrvalosti a síle. Také jsme dostali za úkol být stále v kontaktu s míčem. Ale nejsme pod dozorem, takže záleží na každé z nás, jak se k tomu postaví a bude dodržovat zadané tréninky.

Dělá ti problém udržet si teď nějaký režim?
Snažím si ho udržet, ale pokaždé mi to úplně nevyjde. Samozřejmě v plánu je si ho udržet.

Máš už svojí roušku?
Ano mám. Teď už je to priorita pro každého z nás.

Posledních 30 dnů: 735 | Posledních 7 dnů: 212 | Poslední den: 19