Trenéři žen nám zhodnotili podzimní část soutěže.

Ženy hrají už třetím rokem třetí nejvyšší soutěž. V uplynulém podzimu se jim však nedařilo tolik, jak je chyšský fanoušek zvyklý. Průběžně se nacházejí na 5.místě se ziskem 13 bodů. Trenéři žen nám podzim shrnuli.

Letošním podzimem se Česká fotbalová liga žen značně zkvalitnila. Z druhé ligy k nám sestoupil FK Rakovník a z divize postoupila Sparta Praha B a dále velká neznámá FC Mělník. Náš kádr postihlo několik citelných oslabení: stoperka Čepilová (po operaci kolene), Dubcová (mateřská) a Anušová (stálé potíže s kolenem). V důsledku těchto nepříjemných absencí jsme museli změnit základní zaběhlé a v minulosti velmi úspěšné rozestavení. Děvčata si zvykala na nové posty, zapojeny byly hráčky z lavičky a ty přes velkou snahu nadokázaly tyto opory nahradit. Ani rozlosování nám nebylo nakloněno.

První zápas v Mladé Boleslavi (1:1), poté doma s favoritem celé soutěže Spartou B (prohra 0:2). Dobrý výkon před rekordní návštěvou podzimu. Následovala zbytečná prohra v Rakovníku (1:0). Domácí infarktový zápas s TJ Mokré. Po prohraném poločase 0:2, pravděpodobně náš nejlepší druhý poločas a obrat na 3:2! Nejvyšší výhra se po dobrém výkonu zrodila v Hrádku (6:2). Zato prohra s nováčkem v Mělníku (1:3) byla po ostudném výkonu. Jako na houpačce: doma výhra nad FK Zlíchov (4:1), ubojované vítězství v Ústí nad Labem (2:3) po řadě nevyužitých jasných šancí a na závěr těsná domácí prohra s druhým mužstvem tabulky 1. FK Příbram (2:3).

Celý podzim nás oproti minulým létům trápí koncovka. Po prvních třech kolech jsme předposlední a pak se pozvolna dereme dopředu a končíme přesně uprostřed. Chyšská děvčata získala 13 bodů za čtyři výhry, jednu remízu a čtyři prohry při aktivním skóre 20:17 a jsou na pátém místě. O branky se postaraly: Vargová. J. 10x, Jandová 5x, Stojkovičová 2x, Janochová 2x a Cardová. K. 1x.

V minulosti, když byl náš kádr kompletní, předváděla děvčata atraktivní kopanou se spoustou branek pro potěchu diváků a fanoušků, kterých na hřiště v Chyšském podzámčí stále chodí nebývalé množství. Byli jsme zvyklí na spanilé jízdy soutěžemi, ale teď se situace a zdravotní stav hráček mění každým zápasem. Doufáme, že se nám na jaře opory vrátí a všichni se budeme snažit soutěž udržet. Diváci si zaslouží vidět mužstva zvučných jmen a spoustu oku lahodících akcí a branek. Bez podpory města Chyše a TJ Sokol bychom nemohli reprezentovat Karlovarský kraj jako jeho jediný zástupce v ČFL .Děkujeme za vaši podporu!

Za mužstvo žen Holý, Nekvapil a Tkačíková

Posledních 30 dnů: 738 | Posledních 7 dnů: 213 | Poslední den: 15